duminică, 23 noiembrie 2008

Adrian Mutu revine in forma maxima

Liderul nationalei noastre, Adrian Mutu a reusit un joc senzational pentru echipa sa de club Fiorentina. Fiorentina a invins aseara pe Udinese cu scorul de 4-2 dupa ce la pauza au fost condusi cu 1-0. Adi Mutu a jucat titular, dar nu a avut mari reusite in prima repriza. Dupa pauza insa, a intrat pe teren un alt Mutu, un Adrian Mutu cu mare pofta de joc si cu executii si driblinguri incredibile. In minutul 53, Mutu a reusit sa aduca egalarea pentru echipa sa dintr-un penalty obtinut de Gilardino, cu o executie marca inregistrata Adrian Mutu, o scarita de senzatie asa cum ne-a obisnuit. Mutu a contribuit decisiv la victoria echipei sale dupa marcarea golului, cu inca 2 pase de gol, pentru Montolivo 2-1 si pentru Alberto Gilardino 4-1.
Urmariti golul lui Mutu inscris cu o scarita senzationala din penatly in Fiorentina - Udinese: